Nové video

Honza mění dres! Na půlroční hostování odchází do Augsburgu

Kaiserslautern, Schalke a nyní Augsburg. Už dres třetího bundesligového týmu brzy oblékne Jan Morávek. Nováček Bundesligy Honzu získal na půlroční hostování a bude mít pro talentovaného záložníka nelehký úkol- zachránit bavorský klub v nejvyšší soutěži. Snad se mu to podaří, v Kaiserslauternu už podobnou misi s bravurou zvládl.

 

Bavorský klub ztrácí po podzimu tři body na příčky, které zaručují setrvání v bundeslize. A na příchod českého špílmachra se už v Augsburgu velmi těší.

 

"Jan Morávek přinese do naší hry kreativitu, což se nám bude hodit v naší snaze se posunout v tabulce vpřed a zachránit se," řekl trenér Augsburgu Jos Luhukay. "Děkujeme Schalke za jejich ochotu. Věříme, že toto hostování bude prospěšné pro všechny strany," dodal předseda klubu Andreas Rettig.

 

Na konci podzimu si Honza natrhl stehenní sval, do nového angažmá ale už půjde zdravý.

 

"Už se cítím dobře. Na začátku přípravy budu týden jenom běhat, ale pak se normálně zapojím do plné přípravy," nechala se slyšet česká hvězda. "Je to pro mě nová výzva. Myslím, že mi angažmá v Augsburgu může jen pomoct a budu hrát víc než v Schalke," dodal člen člen širšího kádru reprezentace.

 

Držíme palce a o Honzově augsburgské misi vás budeme nadále informovat!
.