Nové video

EL: Honza nebo Viktoria Plzeň? Dál půjde pouze jeden

Obvykle je švýcarský Nyon poklidné městečko, dnes však udělal výjimku. Na programu zde bylo losování nadstavbové části Evropské ligy, které určilo soupeře i Honzovu Schalke. A komu že se königsblauen 16. února postaví? Týmu, který obral o body AC Milán a nyní slouží jako lovný revír konkurentů z Wolfsburgu- Viktorii Plzeň.

 

Plzeň, která do Evropské ligy spadla z Ligy mistrů jako třetí tým skupiny, byla mezi nenasazenými týmy. Při losu přišla na řadu až jako desátá. Čekalo se tak, jestli dostane Bruggy, Sporting Lisabon, Besiktas, Lutych, PAOK Soluň, Eindhoven či Schalke. Nakonec volba padla na klub Honzy Morávka.

 

„Snažil jsem se přesvědčit toho pána, aby k Plzni vytáhl Schalke. Mám radost, Plzeň byla soupeřem, kterého jsem si přál,“ nechal se slyšet spokojený český záložník bezprostředně po losu.

 

V sídle UEFA se zároveň losovalo i osmifinále. Lepší z dvojice Plzeň – Schalke půjde na vítěze z utkání Steaua Bukurešť – Twente Enschede.

 

A půjde jistě o peprný souboj. Třeba plzeňský kapitán Pavel Horváth se proti Schalke postaví podruhé v kariéře, před třinácti lety ho z tehdejšího Poháru UEFA se Slavií vyřadil. Tenkrát nastoupil i Jiří Skála, současný plzeňský asistent. Na straně Schalke tam byl například i současný kouč Stevens. Slavii vedl Jaroslav Hřebík.

 

Schalke rok předtím v roce 1997 Pohár UEFA vyhrálo. Uvidíme, jak se mu povede v jeho nástupci, Evropské lize.