Nové video

EL: Schalke s Larnakou bez branek, Morávek odehrál celý zápas

Hrál první s posledním, ostřílený bundesligový tým proti trpaslíkovi. Papírové předpoklady však ve 4. kole Evropské ligy tvrdě narazily. Schalke se s podceňovanou kyperskou Larnakou rozešlo smírně 0:0. Jediným pozitivem průměrného utkání byl Jan Morávek. Český záložník odehrál celé utkání a patřil k nejaktivnějším hráčům na hřišti.

 

Königsblauen na domácím hřišti nedokázali navázat na výtečnou formu, kterou se prezentovali v posledních zápasech a s Larnakou se rozešli bez branek. I přes bodovou ztrátu má ale Schalke před posledními dvěma duely postup zcela ve svých rukou. K definitivě potřebuje jediný bod.

 

První příležitost přišla ve Veltins Areně z ničeho nic. Draxlerův centr se stočil do branky a branář Fortin měl plné ruce práce, aby ho vytěsnil na rohový kop. To ale bylo z obou stran na dlouhou dobu vše.

 

Těsně před půlhodinou hry mohl nečekaně otevřít skóre hostující Priso, z úhlu ale mířil těsně nad břevno Unnerstallovi svatyně. Vzápětí měl příležitost také García, proti byl však opět Unnerstall. Těsně před odchodem do kabin mohl rozradostnět domácí příznivce Jurado, avšak dlouho váhal, až potom pouze vytloukl bloky zformované obrany.

 

Nemastný neslaný projev obou celků se nezměnil ani po přestávce. Domácí kouč Huub Stevens neváhal a ještě před hodinou hry provedl dvojité střídání. Namísto nevýrazného Marici s Juradem se na hřiště podívaly opory Königsblauen Farfán a Holtby. A krátce nato mohl druhý jmenovaný i skórovat, ovšem po skvělém pasu Honzi Morávka usměrnit balón za Fortina nedokázal.

 

V 80. minutě se do pokutového území vniknul Huntelaar, z dobré pozice ovšem pálil mimo. A když v závěru neuspěl se svou dělovkou ani Priso, oba celky braly po bodu.


Schalke 04: Lars Unnerstall, Atsuto Uchida (77. Alexander Baumjohann), Kyriakos Papadopoulos, Joël Matip, Christian Fuchs, Julian Draxler, Marco Höger, José Manuel Jurado (58. Lewis Holtby), Ciprian Marica (58. Jefferson Farfán), Jan Morávek, Klaas-Jan Huntelaar


AEK Larnaka: Marco Fortin, Jason Demetriou, Luke Dimech, Gregoor van Dijk, Tim de Cler, Edwin Linssen, Rubén Gomez, Njongo Priso, Gonzalo García, Sunny Kingsley (89. Michalis Prodromou), Miljan Mrdaković (90. Nestor Mitidis)

 

Rozhodčí: Hannes Kaasik